בלוג

צו פיוס

03/2017

מטרות הארגון:

עמותת צו פיוס פועלת לאיחוי השסעים המאיימים על החוסן הלאומי ועל הלכידות בחברה הישראלית, באמצעות קידום כבוד הדדי, סובלנות, אהבת חינם ואחדות ומתוך מחויבות לערכי היהדות והדמוקרטיה. צו פיוס מובילה חדשנות במערכת החינוך בישראל ופועלת לשימור וחיזוק הזהות היהודית – ישראלית של כל פרט וקבוצה בחברה הישראלית ולהעשרת הידע במסורת היהודית.
מפעלי הדגל של העמותה פרושים לארכה ולרחבה של מדינת ישראל, פריפריה ומרכז ומעמיקים את החיבורים בין המגזרים השונים באמצעות שדה החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

1. החינוך המשותף: "צו פיוס" מובילה מהפכה חברתית בשדה החינוך בישראל: העמותה יזמה בשיתוף משרד החינוך והמועצות המקומיות, הקמת בתי ספר וגני ילדים משותפים בכ 18 יישובים ברחבי הארץ, ומלווה אותם לאורך כל שנת הפעילות. הגנים ובתי הספר המשותפים מצטיינים ביצירת קהילה מעורבת סביב בית הספר ומעניקים לתלמידים חוויה לימודית איכותית הן בתחום הפדגוגי והן בתחום הערכי חברתי. בבתי הספר המשותפים לומדים ילדים חילונים דתיים ומסורתיים, שנחשפים לשלל הזהויות היהודיות ישראליות, ונהנים מתוכנית לימודים ייחודית, שנבנתה ע"י אנשי חינוך מוסמכים ומנוסים ומעמיקה בזהות הישראלית יהודית על כל 70 פניה. אנשי החינוך המשותף יצרו בשנות פעילותה של העמותה קורפוס רחב ומקיף המבוסס על המקורות היהודיים, ובו ניתן למצוא מדרשי חז"ל לצד הוגים בינלאומיים, גדולי הציונות ומבשריה, משוררים ואנשי רוח. אנחנו מאמינים כי רק מפגש יומיומי פורה והדדי, כאשר אין לאף גישה עליונות על רעותה, יכול להוביל למחיקת הניכור, ולהבראת החברה בישראל. תלמידים שמגיל רך מתחנכים לקבל את הזולת, ולדון איתו במשא ומתן יומיומי על אורח החיים, למרות דרכו השונה והמנומקת, יצמחו להיות אזרחים סובלניים, פתוחים ותורמים לחברה בישראל.

2. המחנה המשותף- כבר ארבע שנים שצו פיוס מוביל את תחום תרבות הפנאי של בני הנוער בישראל בחודשי הקיץ. המחנה המשותף מבית צו פיוס פונה לבני 12-16, ומעניק מידי שנה, לכמה מאות בני נוער, חילונים ודתיים, חוויה חד פעמית בהיקפה ובמהותה. מחנות הקיץ של צו פיוס נמשכים 11 ימים, וכוללים פעילות אתגרית לצד דיונים בנושא שיח הזהויות, דמוקרטיה יהדות ואזרחות. גולת הכותרת היא שבת במחנה אותה מנהלים יחד חניכים חילונים ודתיים, ומעצבים אותה באופן שבו כל חניך, חילוני או דתי, מקבל את מלוא האפקט הרוחני של השבת, מבלי שתיפגע זהותו האישית, שהביא עימו מהבית. בני הנוער חוזרים למחנה שנה אחרי שנה, ומביאים איתם את חבריהם, ההצלחה הגדולה של מחנות הקיץ הביאה להפקת מחנה חנוכה, שהדגש בו הוא התנדבות בקהילה והוא מתקיים לאורך 3 ימים. חניכי המחנה המשותף קושרים חברויות עמוקות ואינטנסיביות, ונפגשים לאורך שנת הלימודים, באופן פרטי ובשני סופי שבוע של צו פיוס.
מחנות הקיץ של צו פיוס, רואים למרחוק, ומייעדים את בוגריהם לשנות שירות ולתרומה משמעותית כבוגרים, בתחום החינוך הבלתי פורמלי.
3. פרויקט "יחד בליגה" פועל בשיתוף ההתאחדות לכדורגל במסגרת 25 מועדוני ספורט, בפריסה ארצית. באמצעות עבודה משותפת של צו פיוס והתאחדות הכדורגל נוסחה תקנה לפיה בכל מועדון תוקם קבוצת צו פיוס שתשחק רק בימי חול, ותהיה חלק בלתי נפרד מהליגה. הקבוצות זכו לביקוש גבוה, ובמהרה טיפס מספרן ל 96. בשנה הנוכחית, הוכפל מספר הקבוצות וכיום מונה הפרויקט 169 קבוצות, המאפשרות לנערים יהודים (דתיים, מסורתיים וחילוניים) ובני מיעוטים (מוסלמים, נוצרים, דרוזים) לשחק יחד כדורגל ולהתחבר על אף הרקע השונה, דרך חוויה ספורטיבית קבוצתית.. הקבוצות נפגשות לשחק כל שבוע. התכנית החינוכית מועברת בסדרה של 5-6 מפגשים כל שנה. העמותה פיתחה תכנית חברתית חינוכית שמועברת בקבוצות.

 

טלפון: 026215353

אימייל- raananh@tzavpius.org.il

אתר- http://www.tzavpius.org.il

 

תגובות

רוברט ואיימי בוק
דוד וסרינה קושיצקי
אירה ואינגבורג רנרט
ג'יי וג'יני שוטנשטיין
רונן הררי
הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)
יצירת קשר
© 2021 פרס ירושלים לאחדות ישראל
.
Website by ELILEV.ME | Design by WINSITE