בלוג

דרייב

03/2017

מטרות הארגון:

חזון העמותה:
לעורר השראה ולחזק את החוסן והמוטיבציה להצלחה, במטרה לממש את הפוטנציאל של הצעירים וסביבתם.
דרייב הינו ארגון ללא כוונות רווח מונה למעלה מ-100 מומחים ואנשי סגל מקצועי ומנוסה המגיעים מתחומי דעת מגוונים (חינוך, טיפול, הדרכה, אקדמיה, בטחון, ספורט ועסקים).
העמותה שמה לה למטרה לחזק את החוסן האישי והמצויינות של הצעירים וסביבתם על הרצף ממערכת החינוך דרך הצבא והאקדמיה כדי שיגיעו ממוקדים לעולם התעסוקה ויממשו את הפוטנציאל במכלול תחומי החיים- לימודי, חברתי, אישי, מקצועי וארגוני.
העמותה מתמקדת במערכת החינוך עבור תלמידים ומורים מכל גווני האכלוסיות, יהודים, ערבים, דרוזים. עולים חדשים וותיקים. אכלוסיות מיוחדות ומצטינות.
2. מטרות מרכזיות:
2.1 הטמעת שיטת דרייב כמרכיב של קבע במערכת החינוך, דרך יישום הכלים אצל מחוללי השינוי, צוות ההוראה למען איכותה וחוסנה של החברה שלנו לטווח ארוך.
2.2 ממוש הפוטנציאל המרבי של הצעירים וסביבתם, באמצעות כלים מעשיים ומוכחים בשפה של המאה -21 לצמצום פערים, אחדות ולכידות ומקסום הפוטנציאל.
3. לאור 10 שנות מחקר איכותני ויישומי עם למעלה מ -2,450 נחקרים (בנושא חוסן ומצוינות).
8 שנות עשייה אינטנסיביות בשטח של אלפי שעות הנחיה, ליווי והכשרה (שנתיים מחקר מקדים לפני הקמת העמותה). 39,400 משתתפים בקורסים, הרצאות, סדנאות והכשרות (50% מתוכם הם אנשי הסגל והחינוך)
דרך ראיונות עומק ושאלונים עבור צעירים וסביבתם הבנו כי צעירים במאה ה- 21 זקוקים לכלים נוספים כדי להתמודד עם אתגרי החיים בכל מסלול חיים אשר יבחרו מעת בגרותם במערכת החינוך.
המשותף לתכניות שלנו עבור כל קהלי היעד הוא בכך שאנו מתמחים בחיזוק ובפיתוח התכונות הנדרשות והמובילות כדי להצליח בחיים (מבוסס המחקר), ביניהן: מחויבות ותקווה, נחישות וכוח רצון, מיקוד ובהירות, אופטימיות ואקטיביות לצד ריאליסטיות והעזה!
דרך כלים אלו אנו בונים יחד עם המשתתפים שכבת הגנה, אשר מחזקת את החוסן האישי, אנו מצליחים להגביר/לשמר להם את המוטיבציה למרחקים ארוכים ומכאן גם למקסם את הפוטנציאל.
בנוסף, אנו מחזקים את המיומנויות הרכות החשובות והמשפיעות כמו: יכולת השכנוע, תקשורת בינאישית והגישה.
החלק המשמעותי ביותר מעבר להיות השיטה חדה, ישירה מעשית ומהירה, זה הרגע שבו אנו עושים תיאום ציפיות שעיקרו להזכיר לכולנו שהחיים מזמנים לנו אתגרים, קשיים והתמודדויות עם מורכבויות מכל סוג, ומתוך ההבנה כי ייתכן ונמצא עצמנו נדרשים להתמודד עם קושי, אכזבה, שחיקה, משבר או דילמה.
תורמת לכך העבודה הקבוצתית אשר מאפשרת לנו לאחד אוכלוסיות מגוונות ולהמחיש להם את הבסיס המשותף המלכד את כלנו.
עצם הלגיטימציה למצבים אלו מאפשרת לנו להכין סט כלים לוגי ומעשי – כיצד להתמודד עם שינויים תכופים, כיצד לחשב מסלול מחדש, להתאושש מהר ולהמשיך בתנועה מתמדת לעבר המטרה, תוך גמישות מחשבתית, לקיחת אחריות, מציאת פתרונות ויישומם כפי שהמצוינים נוהגים לעשות.
כל זאת ועוד כדי שתהיה לנו חברה טובה יותר, כזו שאזרחיה משתלבים בה ביחד בצורה הטובה ביותר וממקסמים את הפוטנציאל שלהם.
העמותה פועלת בעבודה קבוצתית במספר דרכים:
א. בקורסים, בהכשרות, בהשתלמויות ובסדנאות – לקבוצות הטרוגניות, קטנות וגדולות (מינימום 20 שעות אקדמיות).
ב. בהרצאות העשרה והשראה – לכנסים, לאירועי שיא ולימי עיון (מופעים חד פעמיים לפורום גדול, מינימום שעה).
ג. בתהליכי ליווי ופיתוח קבוצות מנהיגות והנהלה – לקבוצות עם מכנה משותף ומטרה מוגדרת.
ד. בפיתוח תכניות לאומיות ייחודיות – עם שותפים כגון משרד החינוך , משרד הביטחון, רשויות מקומיות קרן טראמפ ועוד.
ה. העמותה הוציאה עד כה 14 ספרים (ביניהם ספרי הדרכה לסגל וספרי עבודה רפלקטיביים עם עקרונות השיטה).
ו. העמותה מקפידה על הערכה ומדידה של כל פעילות (פרה ופוסט) ומשלימה את המידע על ידי דיווח מהשותף המקומי על פי מגוון גדול של אינדיקטורים מקומיים ארוכי טווח כגון: מידת המעורבות של הצעירים בפרויקטים קהילתיים, בסיום בגרויות, בגיוס לצה"ל, בשילובם באקדמיה, ועוד.
פעילויות הדגל של ומידת ההשפעה שלו בסעיף הבא

טלפון- 1700550908

דוא"ל- adi@amutatdrive.org

אתר אינטרנט- http://www.amutatdrive.org

 

תגובות

רוברט ואיימי בוק
דוד וסרינה קושיצקי
אירה ואינגבורג רנרט
ג'יי וג'יני שוטנשטיין
רונן הררי
הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)
יצירת קשר
© 2021 פרס ירושלים לאחדות ישראל
.
Website by ELILEV.ME | Design by WINSITE