בלוג

בית צבי

03/2017

יעדי הארגון :

בית צבי הינו בית הספר הראשון למשחק שהוקם בישראל. מיום הקמתו ברמת גן שימש בית לצעירים אשר היו מעוניינים לרכוש מקצוע וניסיון באמנויות הבמה על פי השיטה הבאה: שנתיים של לימודים אינטנסיביים מ 9:00 ועד 23:00. ולאחר מכן שנת התנסות על במה בה משמשים תלמידי השנה השלישית כלהקת תיאטרון לכל דבר ומועלות בה בין 20-25 הפקות חדשות.
בית צבי הוא פורץ דרך וחלוץ בתחומו. בכוח מקצועניותו, נושאיו הענפים, מוריו המעולים, שורשיו, הפך להיות שם דבר בעולם התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה. בית צבי הצליח לחולל מפנה משמעותי, ולהטביע חותם בחיי התרבות הישראלית כמוסד תרבות ייחודי בארץ. הוא משכנע, מעודד, מעורר אהבת אמנות ותרבות. הוא נסיוני, חדשני, פעיל, מעורב, מגיב, מעורר השראה, חותר למצוינות, מתכתב עם המציאות שאנו חיים בה, פורט על הנימים שלה ונותן הרגשת מולדת. תלמידיו מגיעים מכל שכבות האוכלוסיה ומכל קצוות הארץ. כך גם הקהל שמגיע לצפות בהצגות בית הספר- צעירים, מבוגרים וטף, מקיבוץ סאסא בצפון ומאילת בדרום ( וכמובן כל היישובים שביניהם)
בית צבי מקנה ללומדים בו ערכים של אחריות, משמעת, רגישות , סקרנות, כמיהה לשיתוף, הכרה עצמית, שאיפה להראות לאדם את האדם על כל עושרו ומורכבותו, כבוד לניצוץ החיים, יראת-כבוד לאמנות ולתרבות מעצם היותם; כל זאת, לצד מעורבות חברתית, חמלה אנושית, פעולה לפי צו המצפון ודאגה לזולת. גם בית הספר עצמו פועל מתוך מחויבות אמנותית וחברתית, משום כך ייסד, לצידו, את "תיאטרון הספרייה". ה נותן לשחקנים בראשית דרכם את הבמה המקצועית הראשונה, שהם כה מייחלים לה. ב"תיאטרון הספרייה" מועלים מחזות מהמעלה הראשונה, תוך הענקת הזדמנות ראשונה ומזהירה ליוצרים צעירים, להשתלב ולהתפרנס מהפקות תיאטרון. בית צבי ותיאטרון הספריה פועלים בכל יום, וברוב שעות היממה על מנת ליצור דור חדש לעולם התיאטרון הקולנוע והטלויזיה.
בוגרי בית הספר נמצאים בשורה הראשונה של עולם התיאטרון, הקולנוע והטלויזיה ומספקים הוכחה כי שיטת ההכשרה התובענית וההיצע הרחב של האפשרויות המוצעות לתלמיד המשחק הן הערובה להצלחה.

בנוסף נמנים בין בוגרי בית הספר דורות של בימאים, מחזאים, מנהלי מוסדות תרבות, מנהלי ההצגות ועוד. בוגריו לא רק נמנים על השורה הראשונה של האמנים על כל גווניהם, הם אף בין המנחים המאירים והמקרינים על התרבות הישראלית על כל מגוון תחומיה וענפיה. כך הפך בית צבי למושג וביטוי ישראלי ללימודי אמנויות הבמה ברמה הגבוהה ביותר בישראל.

בשנים האחרונות הושם דגש משמעותי על יצירת קשרים בין בית צבי ובין הקהילה:ראשית פועל בית צבי על מנת להפגיש בין התיאטרון וקהלו- להנגיש את התיאטרון לאוכלוסיות מוחלשות, לתרום כרטיסים, לייצר מפגשים ושיחות על מנת לקדם את החשיפה לתרבות ולפעול בכל הכלים העומדים לרשות המוסד ( כולל גיוס כספים אינטנסיבי) על מנת להפוך את התיאטרון לנחלת הכלל.
לצורך כך הוקמה המחלקה לחינוך וקהילה. המחלקה ייחודית בנוף התיאטרוני הישראלי- פועלת ללא כוונת רווח, עוסקת בהעמקת ההכרות עם עולם התוכן ( ולא בשיווק הצגות בדומה למחלקות חינוכיות אחרות) מטרת המחלקה לספק אמצעים וליצר קשרים בין עולם התיאטרון ובין ילדים, נוער ומבוגרים על מנת לחשוף בפניהם את עולם התיאטרון ואת הכלי התיאטרלי.
בנוסף נעשה שימוש בכלי התיאטרלי ככלי להעצמה ולמפגש ייחודי ואנושי. קבוצות תיאטרון המשלבות סטודנטים ואוכלוסיות מיוחדות פועלות במהלך השנה, כחלק ממערכת השעות של הסטודנטים. בין המשתתפים – הורים יחידניים, פגועי נפש, בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית ,עיוורים, נוער בסיכון, ילדים בסיכון, ילדי עובדים זרים ועו

 

טלפון: 035414315

דוא"ל:shoval@beit-zvi.com

אתר אינטרנט : http://www.beit-zvi.com/

תגובות

רוברט ואיימי בוק
דוד וסרינה קושיצקי
אירה ואינגבורג רנרט
ג'יי וג'יני שוטנשטיין
רונן הררי
הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)
יצירת קשר
© 2021 פרס ירושלים לאחדות ישראל
.
Website by ELILEV.ME | Design by WINSITE